Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Τιμήθηκε ο Νομάρχης από τον Συνδέσμο Ναυτιλιακής Συνεργασίας
Το Σάββατο 29 Ιανουαρίου ο Νομάρχης Κεφαλληνίας και Ιθάκης, κ. Διονύσης Λευκαδίτης, ανακηρύχθηκε επίτιμο μέλος του Συνδέσμου Ναυτιλιακής Συνεργασίας και Αναπτύξεως. Η τιμή αυτή έγινε από το Σ.Ν.Σ.Α., σε αναγνώριση και επιβράβευση του ήθους αλλά και της πολιτικής ανέλιξης του κ. Νομάρχη, τόσο στον τομέα της ελληνικής Ναυτιλίας, όσο και στα πολιτικά δρώμενα των νησιών μας.
Επίσης, ο κ. Διονύσης Λευκαδίτης, κατά τη διάρκεια της παραμονής του στην Αθήνα, παραβρέθηκε σε δύο ακόμη εκδηλώσεις. Καταρχάς, την Κυριακή 30/1 παρακολούθησε την ετήσια εκδήλωση του Δήμου Λειβαθούς για τους ετεροδημότες Λειβαθηνούς, στο θέατρο «Περοκέ», ενώ ήταν «παρών» στην κοπή της πίτας της Αδελφότητας Κεφαλλήνων και Ιθακησίων Πειραιά, που έγινε στο θέατρο «Ακροπόλ», στις 31/1.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)