Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Τιμητική πλακέτα για τον Στράτο Διονυσίου παρέλαβαν οι Άγγελος και Στέλιος Διονυσίου](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Ff218966c4500cf06a9da9e05b84f8d61_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=a780fdc7)
![Τιμητική πλακέτα για τον Στράτο Διονυσίου παρέλαβαν οι Άγγελος και Στέλιος Διονυσίου](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Ff218966c4500cf06a9da9e05b84f8d61_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=425758fc)
Τιμητική πλακέτα για τον Στράτο Διονυσίου παρέλαβαν οι Άγγελος και Στέλιος Διονυσίου
Τιμητική πλακέτα για τον αξέχαστο καλλιτέχνη και άνθρωπο Στράτο Διονυσίου παρέδωσε πριν λίγο στους υιούς του Άγγελο και Στέλιο Διονυσίου, ο Δήμαρχος Κεφαλονιάς Αλέξανδρος Παρίσης, με αφορμή την αποψινή μουσική συνάντηση των δύο αδερφών με τον Γρηγόρη Μπιθικώτση, στο Δημοτικό Στάδιο Αργοστολίου «Ανδρέας Βεργωτής».
Ο Δήμαρχος υποδέχτηκε πριν από λίγο στο Δημαρχιακό Μέγαρο και τους τρεις καλλιτέχνες και κατά τη διάρκεια της παράδοσης της τιμητικής πλακέτας στα αδέρφια Διονυσίου, μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον «φίλο» Στράτο Διονυσίου, την προσφορά του και την αγάπη του κόσμου προς το πρόσωπό του.
Τόσο ο Άγγελος όσο και ο Στέλιος ήταν ιδιαίτερα συγκινημένοι και χαρούμενοι για την παρουσία τους στο νησί μας, ενώ ευχαρίστησαν από καρδιάς τον Δήμαρχο για την ευκαιρία που τους δίνει να χαρίσουν μοναδικέ στιγμές κεφιού στο κοινό τους. Μάλιστα, σχολίασαν ότι η αποψινή βραδιά θα μείνει αξέχαστη στους Κεφαλλονίτες.
Το παρών στη συνάντηση έδωσαν και οι Πρόεδρος και Αντιπρόεδρος της ΚΕΔΗΚΕ Άγγελος Κωνσταντάκης και Γιώργος Κατσιβέλης αντίστοιχα, ενώ όλοι μαζί στο τέλος τράβηξαν αναμνηστικές φωτογραφίες.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)