Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Το αστυνομικό τμήμα Αργοστολίου ανακοινώνει…
Από την Αστυνομική Δ/νση Κεφαλληνίας εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:
Νυχτερινές ώρες 26-27/11/2004 άγνωστοι δράστες έγραψαν με σπρέι αναρχικά και ναζιστικά συνθήματα σε τοίχους ΤΕΙ Αργοστολίου, Δικαστικού Μεγάρου Αργοστολίου και σε άλλους ιδιωτικούς χώρους εντός πόλεως Αργοστολίου.
Αμέσως κινητοποιήθηκαν οι υπηρεσίες της Α.Δ. Κεφαλληνίας (Τμήμα Ασφαλείας Αργοστολίου-Γραγείο Εγκληματολογικών Ερευνών), προέβησαν άμεσα σε όλες τις απαραίτητες και νόμιμες ενέργειες για την ανακάλυψη των δραστών με αποτέλεσμα την σύλληψη του δράστη, ενός νεαρού ατόμου ηλικίας 18 ετών, φοιτητή ΤΕΙ Αργοστολίου.
Ο δράστης με την κατ αυτού σχηματισθείσα δικογραφία και με την διαδικασία του αυτοφώρου, οδηγήθηκε στην κ. εισαγγελέα Πλημ/κών Κεφαλληνίας για τα περαιτέρω.
Εξάλλου κατά τους ελέγχους που διενεργήθηκαν από την Αστυνομική Διεύθυνση Κεφαλληνίας την τελευταία εβδομάδα σε καταστήματα για την διενέργεια παράνομων τυχερών παιγνίων, συνελήφθησαν τρία άτομα, δυο στο Ληξούρι και ένα στην Ιθάκη, διότι ως ιδιοκτήτες-υπεύθυνοι καταστημάτων υγειονομικού ενδιαφέροντος είχαν θέσει σε λειτουργία Η/Υ προσφοράς υπηρεσιών διαδικτύου (INTERNET) μέσω των οποίων διενεργούντο παράνομα ηλεκτρονικά τυχερά παίγνια “φρουτάκια”.
Οι δράστες με την κατ αυτών σχηματισθείσα δικογραφία με την διαδικασία του αυτοφώρου θα οδηγθούν στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Κεφαλληνίας για τα περαιτέρω.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)