Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Το Κοργιαλένειο Διοικητικό Συμβούλιο για τον Κοσμετάτο
Το Κοργιαλένειο Διοικητικό Συμβούλιο εξέδωσε το ακόλουθο ψήφισμα για το θάνατο του Μαρίνου Κοσμετάτου, τ. αντιπροέδρου του Ιδρύματος:
Το Κοργιαλένειον Διοικητικόν Συμβούλιον, ευρισκόμενον εις ολομέλειαν συνήλθεν εκτάκτως, σήμερον την 18ην Ιανουαρίου 2005, ημέραν Τρίτην και ώραν 18:30, μετά το άγγελμα του θανάτου του Μαρίνου Σ. Κοσμετάτου, ο οποίος διετέλεσε Μέλος μεν του Κ.Δ.Σ. από του 1954, ως Αντιπρόεδρός του δε από του έτους 1956 έως του έτους 1997, εν συνεχεία δε επίτιμος Αντιπρόεδρός του από του έτους 1997 μέχρι του θανάτου του.Το Κοργιαλένειον Διοικητικόν Συμβούλιον, ευρισκόμενον εις ολομέλειαν συνήλθεν εκτάκτως, σήμερον την 18ην Ιανουαρίου 2005, ημέραν Τρίτην και ώραν 18:30, μετά το άγγελμα του θανάτου του Μαρίνου Σ. Κοσμετάτου, ο οποίος διετέλεσε Μέλος μεν του Κ.Δ.Σ. από του 1954, ως Αντιπρόεδρός του δε από του έτους 1956 έως του έτους 1997, εν συνεχεία δε επίτιμος Αντιπρόεδρός του από του έτους 1997 μέχρι του θανάτου του, πρωτοστατήσας εις την ανοικοδόμησιν και ανάπτυξιν όλων των Κοργιαλενείων Ιδρυμάτων, μετά τους καταστροφικούς σεισμούς του 1953,αποφασίζει ομοφώνως
Εκφράζει την βαθυτάτην λύπην του προς τους οικείους του, δια την μετάστασιν του προσφιλούς των συζύγου και πατρός.
Αναγνωρίζει την τεραστίαν συμβολήν του πρώην Μέλους και Αντιπροέδρου του προς τα Κοργιαλένεια Ιδρύματα, το κοινωνικόν σύνολον και τα νησιά μας γενικώτερον.
Αποφασίζει να τελέσει, κατά την συμπλήρωσιν τριών μηνών από του θανάτου του, Αρχιερατικόν Μνημόσυνον εις τον Μητροπολιτικόν Ναόν Ευαγγελιστρίας – Αναλήψεως Αργοστολίου.
Αποφασίζει επίσης να δημοσιευθεί το παρόν ψήφισμα εις τον τοπικόν τύπον και εις το διαδίκτυον.
ΠΑΡΟΝΤΕΣ:
Πρόεδρος: Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κεφαλληνίας Σπυρίδων
Μέλη: Γεράσιμος A. Βανδώρος, Γουλιέλμος Δ. Κατσούνης, Γεώργιος Ν. Μοσχόπουλος, Ελευθέριος Χ. Παγουλάτος, Παναγιώτης Φ. Μπαζίγος, Γεράσιμος Σπ. Μπάλλας.
ΑΠΟΝΤΕΣ:
Ουδείς
ΓΡΑΜΜΑΤΕΥΣ: Γεράσιμος Ι. Σταματάτος
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΥΣ
ΤΑ ΜΕΛΗ
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)