Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Το Κοργιαλένειο Συμβούλιο ζητά συνεργάτες
Το Κοργιαλένειο Διοικητικό Συμβούλιο ως φορέας υλοποίησης της πράξης «Ψηφιακό Αρχείο Επτανησιακού Πολιτισμού», που υλοποιείται στα πλαίσια του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Κοινωνία της Πληροφορίας» μέσω των Υπουργείων Οικονομίας και Οικονομικών και Πολιτισμού (Μέτρο 1.3., Κοινοτική Συμμετοχή 75%, Εθνική Συμμετοχή 25%), εξέδωσε πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την ανάθεση εργασιών συλλογής, ψηφιοποίησης και επεξεργασίας του πολιτιστικού υλικού που κατέχει το Κοργιαλένειο Ίδρυμα.Στη διαδικασία επιλογής μπορούν να συμμετάσχουν φυσικά πρόσωπα, πτυχιούχοι ανωτέρων ή ανωτάτων σχολών, κατά προτίμηση τμημάτων Πληροφορικής ή συναφών κλάδων, με άριστες γνώσεις χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών (MS Office, ψηφιοποίηση, ψηφιακή φωτογράφηση), και σχετική εμπειρία.
Θα επιλεγούν κατόπιν αξιολόγησης και συνέντευξης 5 (πέντε) εξωτερικοί συνεργάτες, οι οποίοι θα εργασθούν στο χώρο του Κοργιαλενείου Ιδρύματος με σύμβαση μισθώσεως έργου και μέχρι τη λήξη του φυσικού αντικειμένου του έργου (προγραμματισμός: 30-11-2005).
Το πλήρες κείμενο της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος καθώς και η έντυπη αίτηση διατίθενται από τα γραφεία της Κοργιαλενείου Βιβλιοθήκης, Ηλία Ζερβού 12, Αργοστόλι, τηλ. 26710-28221, 26710-22583 (Πληροφορίες: Ηλίας Τουμασάτος), E-mail: vivlarg@sch.gr, τις ώρες λειτουργίας της (Δευτέρα – Παρασκευή 8.30 π.μ.–8.30 μ.μ. και Σάββατο 8.30 π.μ.-2.00 μ.μ.)
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν τα δικαιολογητικά (έντυπη αίτηση και βιογραφικό σημείωμα) το αργότερο μέχρι 31 Ιανουαρίου 2005 στα γραφεία της Βιβλιοθήκης.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)