Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Το Νέο Δ.Σ του Συλλόγου Προστασίας Ζώων Κεφαλονιάς «Ο Αγιος Μοδέστος»
Σας ενημερώνουμε ότι έπειτα από τις αρχαιρεσίες που πραγματοποιήθηκαν τις 5/3/2010 και ημέρα Κυριακή, το Νέο ΔΣ του Συλλόγου Προστασίας και Αποκατάστασης Ζώων Κεφαλονιάς «ο Αγιος Μοδέστος» εξελέγη ως ακολούθως:
Πρόέδρος : Μαρούσα Λυκούδη
Αντιπρόεδροι :Μεσσάδο Μαρία, Φαμπιάτου Αντυ
Γραμματέας: Σαμόλη Ευαγγελία
Ταμίας: Θεοτοκάτου Μαριλένα
Μέλη: Λουβερδής Αντώνης, Κόμη Λίνα Σας επισημαίνουμε ότι στόχος μας είναι η σίτιση, η περίθαλψη, η προστασία και η εύρεση στέγης και ανάδοχης οικογενείας για τα αδέσποτα ζώα του Νομού μας, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η δράση μας θα ενισχύσει συμπεριφορές εγκατάλειψης δεσποζόμενων ζώων, αυτών που πιθανά επαναπαύονται από την παρουσία μας.
Αντίθετα καταδικάζουμε τέτοιες συμπεριφορές έλλειψης Ιθάκης και συναισθημάτων και προτιθέμεθα να τις καταγγείλουμε όταν και όπου αυτές καταστούν αντιληπτές.
Επίσης ζητούμε την συμπαράσταση και την συνεισφορά όλων σας, αναφορικά με την εύρεση χώρων στέγασης των αδέσποτων, την διάθεση τροφής καθώς και οποιασδήποτε μορφής ενίσχυση προτίθεστε ως Φορείς ή πολίτες να προσφέρετε για την στήριξη του αγώνα επιβίωσης που δίνουμε καθημερινά, ως άτομα και ως σύλλογος για την διάσωση των ζώων.
Προσβλέπουμε στην μελλοντική ουσιαστική υποστήριξη όλων σας στο έργο μας.
Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΣΑΜΟΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΜΑΡΟΥΣΣΑ ΛΥΚΟΥΔΗ
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)