Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Το πρόγραμμα του Αργοστολιώτικου καρναβαλιού 2007
Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2007
Στα Φαρακλάτα Αποκριάτικος Χορός από τον Πολιτιστικό Σύλλογο «Τα Κυκλώπεια Τείχη»στον κλειστό χώρο του συλλόγου ώρα: 20.00μμ
7 & 8 Φεβρουαρίου 2007
Δυό Βραδιές Flamenco με τον κιθαρίστα Γιώργο Παπαδόπουλο στο εστιατόριο «ΠΟΡΤΑ» ώρα 10.00μμΤσικνοπέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2007 ώρα 6.30μμ
Γλέντι & Τσίκνισμα ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ Αργοστολίου. Το Αργοστολιώτικο Καρναβάλι, μας προσκαλεί όλους να χαρούμε στην Κεντρική Πλατεία, τσικνίζοντας, πίνοντας και χορεύοντας στους ρυθμούς και παλμούς της νεανικής του ορμής και της “μεθυστικής” του δύναμης.
Συμμετέχουν :
Η Λαϊκή Ορχήστρα του Παναγή Παλημέρη, ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Ο ΜΠΑΛΟΣ», ο Πολιτιστικός Σύλλογος Φαρακλάτων «Κυκλώπεια Τείχη», ο Πολιτιστικός Σύλλογος «ΙΟΝΙΟΣ ΠΝΟΗ» θα χορέψει τις παραδοσιακές Καντρίλιες & Η Μικτή Χορωδία της ΔΕΠΑΨ θα μας θυμίσει παλιές μελωδίες του Σογιούλ «Πάμε σαν άλλοτε».
Οι Πολιτιστικοί Σύλλογοι που θα παρασκευάσουν & θα προσφέρουν δωρεάν Ρυζόγαλο είναι: Πολιτιστικός Σύλλογος Φαρακλάτων «Κυκλώπεια Τείχη», Πολιτιστικός Σύλλογος Διλινάτων, Γαλακτοκομικός Συνεταιρισμός Πυλάρου & Πολιτιστικός Σύλλογος Αγ. Ευφημίας «Το Φανάρι». Καθώς επίσης δωρεάν, άφθονο κρασί από τον Συνεταιρισμό Παραγωγών Ρομπόλας & σουβλάκια
– Πάρτυ Μασκέ στο BASS Club
Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2007
– Αποκριάτικος Παιδικός Χορός στο Κόκκινο Μπαλόνι με κλόουν και μπουφέ στις 17.00μμ
– Το Λύκειο Ελληνίδων διοργανώνει Αποκριάτικο Παιδικό Χορό στις αίθουσες του ΚΑΠΗ στις 18.00μμ
Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2007
Κεντρική Πλατεία Αργοστολίου ώρα: 10.00πμ.
Παιχνίδι Κρυμμένου Θησαυρού Α΄ Μέρος. Κουίζ, γρίφοι, σπαζοκεφαλιές και άλλες πολλές δοκιμασίες σε ένα μπλεγμένο κουβάρι που όλοι ψάχνουν την αρχή του κάνοντας άνω κάτω την πόλη!!! Συμμετέχει ο Ραδιοφωνικός Σταθμός «Ζιζάνιο»
– Στα Φαρακλάτα Αποκριάτικος Χορός από τον Πολιτιστικό Σύλλογο «Τα Κυκλώπεια Τείχη»στον κλειστό χώρο του συλλόγου ώρα: 20.00μμ
Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2007
Παιδικός Χορός στο BASS Club
Το Τρελό Καρναβάλι των Κλόουν. Το Καρναβάλι έφτασε και η παρέα των πολύχρωμων Κλόουν και των εντυπωσιακών Ξυλοπόδαρων, Ζογκλέρ, Ταχυδακτυλουργών και ηρώων της Disney στήνουν τον Αποκριάτικο Παιδικό Χορό του Δήμου Αργοστολίου στο BASS CLUB!!! ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΙΣΟΔΟΣ Ώρα 17.00
Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου 2007
Χορός του Πολιτιστικού Συλλόγου Διλινάτων στον κέντρο ΚΟΥΤΟΥΠΑΣ στα Διλινάτα. με Τοπική Ορχήστρα. Συμμετέχει το Συγκρότημα Bollero & Art of Dance ώρα:21.00μμ
Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου 2007
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Μηνιών με την υποστήριξη του Συλλόγου Ελληνοσερβικής Φιλίας Οργανώνει Αποκριάτικο Χορό στο Κέντρο ΔΡΟΣΙΑ στις Μηνιές, με την Ορχήστρα του Γρηγόρη Βαγγελάτου.
Συμμετέχει το Συγκρότημα Bollero & Art of Dance που θα μας παρασύρει σε μεξικάνικους ρυθμούς & ρυθμούς flamenco. ώρα:21.00μμ
Τιμή Εισόδου 20,00ευρω. Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται φαγητό & ποτό
– Πάρτυ Μασκέ στο BASS Club
Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2007
Κεντρική Πλατεία Αργοστολίου ώρα : 19.00
Βραδινή Παρέλαση Καρνάβαλου
Ο Βασιλιάς Καρνάβαλος με την συνοδεία της Φιλαρμονικής Σχολής Κεφ/νίας & της Ορχήστρας Πνευστών Οργάνων του Δήμου Αργοστολίου θα κάνει την βραδινή του έξοδο αποκαλύπτοντας την φετινή του φορεσιά στα φώτα των πυροτεχνημάτων.
– Παιχνίδι Κρυμμένου Θησαυρού Β΄ Μέρος
Το κυνήγι του Κρυμμένου Θησαυρού θα ολοκληρωθεί μετά την παρέλαση της φωτιάς. Οι ομάδες μασκαρεμένες θα συνεχίσουν με περισσότερα παιχνίδια ικανότητας & ευρηματικότητας.
Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2007
Αποκριάτικος Χορός του Ναυτικού Ομίλου Αργοστολίου στο ΚΟΥΤΟΥΠΑΣ Paradise στα Σβορωνάτα ώρα: 21.00μμ
Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2007
Κεντρική Πλατεία Αργοστολίου ώρα : 15.00μμ
Καντρίλιες από τον Χορευτικό Όμιλο «ο Βάλσαμος». Η καντρίλια προέρχεται από τον “quadrille”, δημοφιλή γαλλικό χορό. Χορεύεται με την βοήθεια των παραγγελμάτων στα γαλλικά- που δίνει ο δάσκαλος.
Μεγάλη Καρναβαλική Παρέλαση
Κορυφαία στιγμή των Γιορτών είναι η Μεγάλη Καρναβαλική Παρέλαση. Πολιτιστικοί Σύλλογοι, Μαθητές μικροί και μεγάλοι, Καλλιτέχνες, Τεχνίτες που εργάστηκαν με κέφι για να ετοιμάσουν την μεγάλη Γιορτή. Αρματα και πολλοί καρναβαλιστές θα δώσουν ένα διαφορετικό χρώμα στο μεγαλύτερο γλέντι της χρονιάς & θα ξεχυθούν στους δρόμους της πόλης, με χρώματα και μουσικές να συνοδεύσουν τον Σιόρ Καρνάβαλο.
Η μουσική θα μας παρασύρει σε ρυθμούς ξέφρενους
Με τη λήξη της παρέλασης ξεκινάει χορευτικό πρόγραμμα σε Latin ρυθμούς με το Συγκρότημα Bollero & Art of Dance
– Κυριακή Μεσημέρι Πάρτυ Μασκέ στο RUMOURS!!!
– Στα Φαρακλάτα Αποκριάτικος Χορός από τον Πολιτιστικό Σύλλογο «Τα Κυκλώπεια Τείχη» στον κλειστό χώρο του συλλόγου με λαχειοφόρο αγορά & πλούσια δώρα. ώρα: 20.00μμ
– Αποκριάτικος Χορός του Λυκείου Ελληνίδων στο Κέντρο CAPITOL ώρα: 21.30
– Πάρτυ Μασκέ στο BASS Club
Καθαρά Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου 2007 ώρα:13.00
ΚΟΥΛΟΥΜΑ στον Πλακόστρωτο Χώρο στον Κούταβο
Με παραδοσιακές γεύσεις, χρώματα και ακούσματα σας καλούμε να γιορτάσουμε το ξεκίνημα της Σαρακοστής στο Δήμο Αργοστολίου. Για πρώτη χρονιά φέτος στον Πλακόστρωτο Χώρο στον Κούταβο, – μπροστά από το super market Αφοι Βερόπουλοι θα έχετε την ευκαιρία να γευτείτε και να απολαύσετε με τη συνοδεία της «Καθαροδευτεριάτικης» λαγάνας και άλλα νηστίσιμα εδέσματα και να διασκεδάσετε με ένα αυθεντικό παραδοσιακό γλέντι στην ύπαιθρο. Συμμετέχουν: Η Ορχήστρα του Γρηγόρη Βαγγελάτου & ο Πολιτιστικός Σύλλογος Φαρακλάτων «Κυκλώπεια Τείχη»
– Κούλουμα στα Κουρουκλάτα
Με ζωντανή μουσική, πολύ κέφι και νηστίσιμο μπουφέ. Ιδανικός χώρος για χαρταετό και άνετο parking
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)