Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Το τηλεοπτικό συνεργείο "Geus Tv – Television & Film Production" από την Αυστρία στην Κεφαλονιά,Ζάκυνθο και Ιθάκη](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fdedd22744361a1b39f4797f50966d0f0_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=80416a01)
![Το τηλεοπτικό συνεργείο "Geus Tv – Television & Film Production" από την Αυστρία στην Κεφαλονιά,Ζάκυνθο και Ιθάκη](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fdedd22744361a1b39f4797f50966d0f0_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=9c0550aa)
Το τηλεοπτικό συνεργείο "Geus Tv – Television & Film Production" από την Αυστρία στην Κεφαλονιά,Ζάκυνθο και Ιθάκη
Στο πλαίσιο της στρατηγικής της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων για τη διαρκή στήριξη του τουριστικού ρεύματος από αγορές του εξωτερικού, πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στην Ζάκυνθο, την Κεφαλονιά και την Ιθάκη, του τηλεοπτικού συνεργείου “Geus Tv – Television & Film Production” από την Αυστρία, με εξαμελές συνεργείο.
Από τα γυρίσματα θα δημιουργηθεί video διάρκειας 3′ και το οποίο θα προβληθεί στο μεγάλης εμβέλειας τηλεοπτικό κανάλι ‘Oe 24 .TV’ την εβδομάδα 20 – 27 Ιουλίου και θα επαναληφθεί τον προσεχή Δεκέμβριο. Επίσης θα αναρτηθεί στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης του καναλιού (Instagram, Youtube, Facebook).
Τα γυρίσματα στην Ζάκυνθο έγιναν από 30 Μαΐου έως 03 Ιουνίου και εν συνεχεία στην Κεφαλονιά και την Ιθάκη έως τις 07 Ιουνίου.
Η Π.Ι.Ν ευχαριστεί στη Ζάκυνθο για την προσφορά των, το εστιατόριο “Casa Playa” (κ. Σπύρου Τυρογαλά), την winery “Γράμψα” και το κατάστημα Γκούσκου (προσφορά δώρων τοπικής παραγωγής).
Στην Κεφαλονιά τα εστιατόρια “Καραβόμυλος” (κ. Τάσος Μωραϊτης) και “στο..Ψητό” (κ. Χρήστος Καμπανός), το οινοποιείο του κ. Γεράσιμου Χαρτουλιάρη, το εργαστήριο παραδοσιακών προϊόντων κ. Διονύση Καππάτου, την κοινοπραξία πλοίων “Ταξιάρχης” για την μεταφορά του συνεργείου από άγιο Νικόλαο Ζακύνθου στην Πεσσάδα Κεφαλονιάς και από το Αργοστόλι στο Ληξούρι.
Στην Ιθάκη την Ψαροταβέρνα “Οδυσσέας” στις Φρίκες, την Τμηματάρχη του Επαρχείου Ιθάκης κ. Μαρία Ανδριανάτου για την υπέροχη ξενάγηση καθώς και τον Έπαρχο κ. Σπύρο Τσιντήλα για την οργάνωση.
Επίσης το πλοίο “Ionion Pelagos” (κ. Μιχάλη Λιάτο) για την μεταφορά του συνεργείου από την Κεφαλονιά στην Ιθάκη και επιστροφή.
Τέλος τον Προϊστάμενο του Τμήματος Παιδείας της Π.Ε. Κεφαλονιάς κ. Μηνά Κλαουδάτο που είχε την φροντίδα και την ενεργό συμμετοχή στην Κεφαλονιά.Η άψογη συνεργασία της Π.Ι.Ν με τούς φορείς και τις επιχειρήσεις, δεν φέρνει μόνο θετικά αποτελέσματα, αλλά δημιουργεί μοναδικές εμπειρίες στους επισκέπτες, βγάζοντας στην επιφάνεια τον παράγοντα “άνθρωπο”, κάτι που είναι το κυρίαρχο σε κάθε προορισμό!
Ο ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
ΣΠΥΡΟΣ ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΣ
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)