Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Το 6ο Δημοτικό στις αίθουσες του σημερινού δευτέρου…
Την πρόταση του βουλευτή του Νομού μας Π. Αλιβιζάτου να χρησιμοποιηθούν οι προκάτ αίθουσες που στεγάζεται αυτή τη στιγμή το 2ο Δημοτικό Σχολείο Αργοστολίου -μόλις ολοκληρωθεί η ανακατασκευή του- για το 6ο Δημοτικό, προκειμένου να ξεκινήσει τη λειτουργία του την επόμενη σχολική περίοδο, αποδέχτηκε ο δ/νων σύμβουλος του Οργανισμού Σχολικών Κτιρίων (ΟΣΚ) Π. Παταριάς.Με επιστολή που απέστειλε προς την γραμματέα της Νομαρχιακής Επιτροπής Παιδείας Ε. Μήλα, ο βουλευτής του Νομού μας αναφέρει τα εξής:
Αγαπητή κα Μήλα,
Επιθυμώ να σας πληροφορήσω ότι πρότεινα στο διευθύνοντα σύμβουλο του Οργανισμού Σχολικών Κτιρίων (ΟΣΚ) Παναγιώτη Παταργιά άμα τη αποπερατώσει του Διδακτηρίου του Β Δημοτικού Αργοστολίου να χρησιμοποιηθούν οι υφιστάμενες προκατασκευασμένες αίθουσες για την εγκατάσταση του ΣΤ Δημοτικού Σχολείου Αργοστολίου, έτσι ώστε να καταστεί δυνατή η έναρξη λειτουργίας του από τη νέα σχολική περίοδο.
Ο διευθύνων σύμβουλος του ΟΣΚ ενέκρινε την πρόταση παρακαλώ δε να ενημερώσετε σχετικώς τα μέλη της Νομαρχιακής Επιτροπής Παιδείας και να ενεργήσετε τα δέοντα.
Π. Αλιβιζάτος
Η Ν.Ε. ΠΑΙΔΕΙΑΣ
Η Νομαρχιακή Επιτροπή Παιδείας πρόκειται να συνεδριάσει την προσεχή Δευτέρα 19/12 και ώρα 6.30 μ.μ. στην αίθουσα συνεδριάσεων του Νομαρχιακού Συμβουλίου, προκειμένου να συζητηθεί το συγκεκριμένο ζήτημα.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)