Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Το mykefalonia.com έκλεισε ένα χρόνο λειτουργίας
Η ιστοσελίδα μας σήμερα έχει γενέθλια!!! Κλείνουμε ένα χρόνο συνεχούς λειτουργίας και προσπάθειας να φέρουμε τον επισκέπτη κοντά σε όσα συμβαίνουν στο νησί, όσο πιο άμεσα και αντικειμενικά. Πριν από ένα χρόνο λοιπόν, αποφασίσαμε να επεκταθούμε σε έναν άλλο τομέα, αυτό τις καθημερινής ενημέρωσης. Η προσπάθεια αυτή έτυχε ευρύας αποδοχής και σε πολλά σημεία ξεπέρασε τις αρχικές μας προσδοκίες για το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, καθιστώντας τον δικτυακό τόπο mykefalonia.com μια από τις πλέον ενημερωμένες πηγές στο διαδίκτυο όσον αφορά το νησί μας. Η προσπάθεια αυτή ήταν εξαιρετικά δύσκολη, αν αναλογιστούμε ότι ο χώρος της καθημερινής ενημέρωσης έχει μεγάλες απαιτήσεις. Το διάστημα αυτό κάναμε ότι καλύτερο μπορούσαμε για την άμεση μεταφορά των σημαντικότερων ειδήσεων σε όλους εσάς. Τα σημαντικά αρχικά τεχνικά προβλήματα μετριάστηκαν, ενώ μέσα σε λίγες μέρες μεταφερόμαστε σε ταχύτερο server με στόχο την πλήρη εξάλειψή τους.
Στο σημείο αυτό αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα τον σχεδιαστή της ιστοσελίδας, αλλά και όλους όσους απέστειλαν σε αυτή κείμενα προς δημοσίευση, αλλά και τα 190 μέλη που γράφτηκαν μέσα στον χρόνο αυτό. Υποσχόμαστε να κάνουμε ότι είναι δυνατό για την ακόμα αμεσότερη ενημέρωσή σας, με τον εμπλουτισμό της ιστοσελίδας με πολλές ειδήσεις, αλλά και με την διερεύνηση θεμάτων που δυστυχώς τις περισσότερες περιπτώσεις περνούν στα ψηλά γράμματα των εφημερίδων και χάνονται.
Εκ μέρους της συντακτικής ομάδας
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)