Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Το mykefalonia.com είναι επίσιμα online
Από σήμερα 1η Σεπτεμβρίου ξεκινάμε ένα νέο μεγάλο εγχείρημα. Μια ιστοσελίδα καθαρά ειδησεογραφική με αποκλειστικό θέμα την Κεφαλονιά. Στόχος είναι κάθε Κεφαλονίτης να μπορεί να ενημερωθεί για τα μικρά και μεγάλα γεγονότα που αφορούν τον τόπο του.
Αλλά και να τα συζητήσει και να σχολιάσει άμεσα το κάθε τι μέσα από αυτό το ελεύθερο βήμα. Η προσπάθεια αυτή που όσο είναι αυτό εφικτό από μέρους μας θα κρατηθεί ως αμερόληπτη, στηρίζεται από τον βασικό ειδησεογραφικό κορμό της ιστοσελίδας, αλλά και όλους εσάς που με τα δικά σας άρθρα (και απευθείας ειδήσεις) δίνετε εγκυρότητα και αμεσότητα. Μέσα από μια θεματολογία που ξεφεύγει από το καθιερωμένο και αυτό που επιβάλουν τα παραδοσιακά μέσα ενημέρωσης. Η πολιτική αλλά και πολύ περισσότερο τα κοινωνικά θέματα και ο αθλητισμός θα αποτελούν τους βασικούς άξονες της ενημέρωσης σε αυτή την πρωτοποριακή προσπάθεια. Και φυσικά όλες οι ανακοινώσεις δήμων και κοινοτήτων, ιδρυμάτων, συλλόγων αλλά και οποιουδήποτε φορέα αισθάνεται την ανάγκη να παρουσιάσει την δράση του μέσα από την ιστοσελίδα μας. Θα βρείτε επίσης όλες τις εκδηλώσεις, αλλά και ειδική ενότητα για να υποβάλετε τους προβληματισμούς σας πάνω σε θέματα της επικαιρότητας και σε κακώς κείμενα. Αλλά και να σχολιάσετε στο θεματικό forum τα όσα συμβαίνουν. Σας καλούμε όλους να αναπτύξουμε μαζί.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)