Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Τραγελαφικό περιστατικό στην κρανιά
Το παρακάτω περιστατικό που συνέβη στην Κρανιά μαρτυράει το πώς μπορεί να ξεκινήσουν πολλά από μια απλή παρεξήγηση και μάλιστα από κάτι που είχε ακριβώς τα αντίθετα κίνητρα. Το γεγονός μου μεταφέρθηκε και δεν μπορώ να ελέγξω για την ακρίβεια της πληροφορίας ή το αν τα πράγματα συνέβησαν ακριβώς έτσι. Πάντως είναι πολύ αστείο και αξίζει να το διαβάσετε. Είναι γνωστό σε όλους τους οδηγούς ότι η Κρανιά και μάλιστα στην είσοδο της πόλης συχνά πυκνά η τροχαία διενεργεί ελέγχους σε οχήματα για ταχύτητα και λοιπές παραβάσεις. Επίσης, ότι οι οδηγοί έχουν έναν κώδικα συνεννόησης αναβοσβήνοντας τα φώτα να ειδοποιούνται μεταξύ τους για την ύπαρξη μπλόκων και την αποφυγή των προστίμων. Έτσι συνέβη και στην περίπτωσή μας, όταν διερχόμενος οδηγός από το μπλόκο ειδοποίησε αναβοσβήνοντας τα φώτα του κάποιον άλλο για τους αστυνομικούς που διενεργούσαν ελέγχους. Δυστυχώς όμως είχε την έμπνευση να δείξει με το χέρι ότι οι αστυνομικοί έγραφαν κάνοντας σε στυλ παντομίμας την συγκεκριμένη κίνηση.
Ο οδηγός του απέναντι οχήματος παρανόησε και θεώρησε ότι του έκανε κάποια άσχημη χειρονομία, με αποτέλεσμα να εκνευριστεί πολύ και να κάνει αναστροφή. Πλέον βρέθηκε αυτός να κυνηγά το αρχικό όχημα και να αναβοσβήνει από πίσω του τα φώτα για να τον κάνει να σταματήσει. Ο οδηγός του πρώτου οχήματος απορημένος σταμάτησε το όχημά του και όταν άνοιξε το παράθυρό του εξελίχθηκαν σκηνές απείρου κάλους. Λέγεται ότι το ξύλο που έπεσε ήταν πολύ και πραγματικά ο άτυχος οδηγός του πρώτου οχήματος πήγε να κάνει το καλό και βρέθηκε μπλεγμένος.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)