Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Χαιρετισμός του κ.Μπεριάτου στην παρουσίαση βιβλίου: Αργοστόλι – Η Χαμένη Πόλη
Λυπάμαι ειλικρινά που ευρισκόμενος στο εξωτερικό δεν μπορώ να παραβρεθώ στην παρουσίαση του βιβλίου Αργοστόλι: Η Χαμένη Πόλη, Δράση καθ’ οδόν.
O Σπύρος Αντωνάτος είναι ένα παράδειγμα δημιουργικού ανθρώπου που δείχνει πόσες δυνατότητες κρύβει μέσα του ο κάθε πολίτης της τοπικής μας κοινωνίας. Επί πλέον το στοιχείο της σύνδεσης και της αγάπης από την οποία διακατέχεται για την μικρή μας πατρίδα και οι ζωντανές μνήμες που κουβαλάει μέσα του, τον βοήθησαν ώστε να δώσει μια πραγματικά πρωτότυπη εικόνα και ερμηνεία της επαγγελματικής ζωής και των λειτουργών της στο Αργοστόλι.
Το Ιδρυμα Κεφαλονιάς και Ιθάκης (ΙΚΙ) σε εκδήλωση που πραγματοποίησε ειδικά για το Αργοστόλι, πρώτο αναγνώρισε την αξία του έργου του αυτού και του απένειμε τιμητική διάκριση «για την προσφορά του στην επαγγελματική ζωή του προσεισμικού Αργοστολιού καθώς επίσης και για την τεκμηριωμένη καταγραφή της» που έγινε με προσοχή, υπομονή και κυρίως με σεβασμό στην αλήθεια για τους ανθρώπους και τις εργασίες τους σε κάθε γωνιά της πόλης μας. Πραγματικά ο συγγραφέας ‘έδρασε καθ΄οδόν’
Του εύχομαι καλή δύναμη και υγεία για να μπορέσει να δώσει και άλλες προσφορές στον τόπο που γεννήθηκε και δραστηριοποιήθηκε με επιτυχία.. Του οφείλουμε όλοι , και οι τρεις συνυπάρχουσες γενιές του τόπου, ένα μεγάλο ευχαριστώ.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)