Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ψήφισμα της Νομαρχίας για την Ε.Ρ.Τ.
Την αντίθεσή του στη δημιουργία θυγατρικής εταιρείας της ΕΤΡ Α.Ε. εξέφρασε το Νομαρχιακό Συμβούλιο, κατά την 11η Συνεδρίασή του στις 23/7/2007. Συγκεκριμένα, στο ψήφισμα που εξέδωσε ο Νομάρχης κ. Διονύσης Γεωργάτος, έπειτα από κατά πλειοψηφία σχετική απόφαση που έλαβε το Νομαρχιακό Συμβούλιο, αναφέρονται τα εξής:
«Το Νομαρχιακό Συμβούλιο Κεφαλληνίας και Ιθάκης είναι τελείως αντίθετο στη διαφαινόμενη αλλαγή, μέσω της δημιουργίας θυγατρικής εταιρείας της ΕΡΤ Α.Ε. (άρθρο 17), του δημόσιου χαρακτήρα της σημερινής ΕΡΤ.»
Επισημαίνεται δε, ότι εκ παραδρομής στο Δελτίο Τύπου 466 (Ψήφισμα Ν.Σ. για το Νόμο περί ΜΜΕ), αναφέρθηκε ότι το σχετικό ψήφισμα που αφορούσε τις αδειοδοτήσεις των ραδιοτηλεοπτικών μέσων εκδόθηκε έπειτα από ομόφωνη απόφαση του Νομαρχιακού Συμβουλίου. Η απόφαση ελήφθη κατά πλειοψηφία.
ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
της Νομαρχίας
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)