Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ψηφίζουν… Μακρύ Γιαλό!!!
Καλοκαιράκι, βραδινό μπανάκι λέει το τραγουδάκι και κατά προτίμηση στο Μακρύ Γιαλό! Τη συγκεκριμένη προτίμηση βέβαια, δεν την εκφράζουμε εμείς, αλλά οι νέοι και νέες της Κεφαλονιάς που απαντώντας στην ερώτηση εάν έχουν αρχίσει τα καλοκαιρινά μπανάκια και ποιες παραλίες προτιμάνε, απάντησαν πως έχουν κάνει ήδη αρκετά και φυσικά στο Μακρύ Γιαλό.Τώρα τα κριτήρια επιλογής της συγκεκριμένης παραλίας είναι σίγουρα όχι μόνο το γάργαρο νερό, αλλά οι ωραίες παρουσίες -ανδρικές και γυναικείες- που συγκεντρώνονται και έτσι η ώρα κάτω από τον καυτό ήλιο, περνάει σίγουρα πιο ευχάριστα. Γιατί όπως είθισται άλλωστε, προσθέτουμε εμείς, το καλοκαίρι δεν είναι μόνο για μπάνια, αλλά για διασκέδαση και έρωτα… Και όλα αυτά στο Μακρύ Γιαλό!
«Τα μπάνια δεν τα έχουμε αρχίσει και ο λόγος είναι η εξεταστική που βρίσκεται σε εξέλιξη. Σε δύο εβδομάδες λέω να τα αρχίσω και προτιμώ το Μακρύ Γιαλό, τη Σκάλα και το Μύρτο γιατί μου αρέσουν σαν παραλίες», Αλέξης Παπαστεφανάτος
«Έχω αρχίσει τα μπάνια εδώ και δύο μήνες και φυσικά πάω στο Μακρύ Γιαλό. Έχει πολύ κόσμο και μου αρέσει», Γιώργος Μπουρίκας
«Καιρό τώρα κάνω μπάνια και πάω στο Μακρύ Γιαλό και στο Μύρτο. Καθημερινά επισκέπτομαι την παραλία και θα συνεχίσω ακάθεκτα», Χρήστος Σιούνας
«Έχω κάνει ήδη αρκετά μπανάκια και φυσικά στο Μακρύ Γιαλό. Πάει αρκετός κόσμος εκεί και περνάω καλά. Σπάνια πάω αλλού», Σωτήρης Κακαρούμπας
«Ένα μπάνιο έχω κάνει λόγω εξεταστικής. Προτιμώ το Μακρύ Γιαλό γιατί είναι κοντά και μου αρέσει», Χαρά Καπώνη
«Με το που τελείωσαν οι πανελλήνιες, ξεκίνησα τα μπάνια. Πάω στο Μακρύ Γιαλό γιατί εκεί μαζεύεται όλος ο κόσμος και περνάμε πολύ ωραία πάντα», Μαριάνθη Τζωρτζάτου
«Συνήθως πάμε ομαδικά για μπάνιο και έχουμε ένα μήνα που το κάνουμε αυτό σχεδόν καθημερινά. Όσο για την παραλία που επιλέγω είναι ο Μακρύς Γιαλός γιατί έχει ωραίες κοπέλες», Δημήτρης Αποστολίδης
«Εδώ και ένα μήνα πάω για μπάνιο στο Μακρύ Γιαλό γιατί είναι η ωραιότερη παραλία, έχει ωραίες γυναίκες και εκεί γενικώς μαζεύονται όλοι», Ερνοι Καπλάν
«Έχω ξεκινήσει τα μπάνια εδώ και είκοσι ημέρες και επειδή είμαι από το Ληξούρι πηγαίνω στους Πετανούς. Είναι πολύ ωραία παραλία», Νίνα Αναλυτή
«Τρεις μήνες κάνω μπάνια μήπως και μαυρίσω! Προτιμώ το Μακρύ Γιαλό αλλά και τα Σπαρτιά γιατί δουλεύω εκεί. Στο Μακρύ Γιαλό είναι ωραία γιατί μαζεύει πολύ κόσμο και ωραίους… φοιτητές», Εύα Μπουζούκα
«Τρία μπάνια έχω κάνει μόνο γιατί είναι οι Πανελλήνιες στη μέση και το έχω ρίξει στο διάβασμα. Όπου να’ ναι πάω για μπάνιο και κυρίως όπου περνάω καλά», Κώστας Μαζαράκης
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)