Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![1ο Κυνήγι Κρυμμένου Θησαυρού Σπαρτιών Κεφαλονιάς](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F131a52d8e9f2305bbe729e3f0da2c388_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=8a6d9697)
![1ο Κυνήγι Κρυμμένου Θησαυρού Σπαρτιών Κεφαλονιάς](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F131a52d8e9f2305bbe729e3f0da2c388_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=f92e2a57)
1ο Κυνήγι Κρυμμένου Θησαυρού Σπαρτιών Κεφαλονιάς
Το 1ο Κυνήγι Κρυμμένου Θησαυρού των Σπαρτιών είναι γεγονός και θα διεξαχθεί το Σάββατο 10 και Κυριακή 11 Φεβρουαρίου / Ώρα : 10.00 πμ / Σημείο Έναρξης: Σχολείο του χωριού.
Οι συμμετέχοντες σχηματίζουν ομάδες έως και τέσσερα άτομα η καθεμία και καλούνται να απαντήσουν σε μια ποικιλία γρίφων οι οποίοι θα τους οδηγήσουν σε διάφορα σημεία του χωριού όπου θα βρίσκονται στοιχεία για τη συνέχεια του κυνηγιού.
Παίρνοντας μέρος σε μια συναρπαστική, φανταστική(;) ιστορία που διαδραματίζεται τον καιρό εκείνο στα Παλιά Σπαρτιά, οι ομάδες καλούνται να χρησιμοποιήσουν το μυαλό, την ευρηματικότητα και τη φαντασία τους , να κάνουν άνω κάτω το χωριό απ’ άκρη σ’ άκρη για να φτάσουν πρώτοι στον θησαυρό..Κρυμμένα μηνύματα, μυστικοί κωδικοί, ξεχασμένες γλώσσες και πολύ μυστήριο είναι μερικά από όσα σας περιμένουν!
Δηλώστε τη συμμετοχή σας και το όνομα της ομάδας σας έως την Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου με προσωπικό μήνυμα στην σελίδα μας στο Fb.
Ο χρόνος πλησιάζει για το 1ο κυνήγι κρυμμένου θησαυρού στα Σπαρτιά!! Δηλώστε την συμμετοχή σας μέσω μηνύματος εδώ και στα τηλέφωνα: 6972718424, 2671069218
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)