Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
17η διεθνής ιστιοπλοϊκή εβδομάδα Ιονίου 2005
Από την Κυριακή 7/8/2005 ως την Κυριακή 14/8/2005 διεξήχθη με τεράστια με επιτυχία η 17η Διεθνής Ιστιοπλοϊκή Εβδομάδα Ιονίου (Ράλι Ιονίου).
Ο Αγώνας διοργανώθηκε φέτος από τον Ιστιοπλοϊκό Όμιλο Πατρών και είχε την μεγαλύτερη συμμετοχή από όλες τις άλλες διοργανώσεις. Συνολικά έλαβαν μέρος περίπου 65 σκάφη με 450 μέλη πληρωμάτων.
Ο Ναυταθλητικός Όμιλος Κεφαλονιάς & Ιθάκης, σαν συνδιοργανωτής Όμιλος προσέφερε όλη την τεχνική βοήθεια που του ζητήθηκε στη Αγ. Ευφημία, όσον αφορά τον τερματισμό και την εκκίνηση των σκαφών.
Επίσης συμμετείχε με 3 σκάφη ( το ένα εκτός συναγωνισμού). Το Αγωνιστικό σκάφος του Ομίλου ‘’ΜΕΛΙΣΣΑΝΗ’’, με κυβερνήτη τον Αγγελο Κόκκαλη, διακρίθηκε και αγωνιστικά, κυρίως στο μπράτσο ‘’ Αγ. Ευφημία – Ζάκυνθος’’ όπου τερμάτισε 4ο από όλα τα συμμετέχοντα σκάφη και 3ο στην κατηγορία του. Επίσης το Σκάφος ‘’Super Dooper’’ με κυβερνήτη το Διονύση Κόμη
ήταν 6ο στην κατηγορία του.
Ο ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ & ΙΘΑΚΗΣ θέλει να ευχαριστήσει θερμά το Δήμο Πυλάρου, για την θερμή υποδοχή που επεφύλαξε στους συμμετέχοντες, τον Ιστιοπλοϊκό Όμιλο Πατρών και ιδιαίτερα τον πρόεδρο της Οργανωτικής Επιτροπής κ. Δημ. Τσελίκα για την άψογη διοργάνωση και τις Λιμενικές Αρχές της Κεφαλονιάς για την συμπαράστασή τους στην επιτυχία του Αγώνα.
Επίσης ο Όμιλός μας θέλει να συγχαρεί τον Έφορο Ιστιοπλοΐας του Ομίλου μας κ. Θανάση Αυγερινό, που με την προσωπική του προσφορά σε ώρες και χρήμα συντηρεί το Σκάφος του Ομίλου μας ΜΕΛΙΣΣΑΝΗ, τον Κυβερνήτη Αγγελο Κόκκαλη που ήταν και ο νεώτερος μεταξύ όλων των κυβερνητών και τέλος όλους τους συμμετέχοντες.
Ελπίζουμε η επόμενη διοργάνωση να είναι τουλάχιστον αντάξια της φετινής και η Πολιτεία να συμβάλει χρηματικά, ώστε ο κάθε διοργανωτής Όμιλος να μην έχει κάθε φορά το άγχος του οικονομικού βάρους.
Από το Δ.Σ. του ΝΟΚΙ
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)