Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![4ο Ποδοσφαιρικό Τουρνουά Ιονίων Νήσων 30 & 31 Αυγούστου 2019, Ζάκυνθος](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fb45bb80f8d4837e7dcb32af02c939b54_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=bf643fb0)
![4ο Ποδοσφαιρικό Τουρνουά Ιονίων Νήσων 30 & 31 Αυγούστου 2019, Ζάκυνθος](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fb45bb80f8d4837e7dcb32af02c939b54_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=1c902d1d)
4ο Ποδοσφαιρικό Τουρνουά Ιονίων Νήσων 30 & 31 Αυγούστου 2019, Ζάκυνθος
Η Περιφέρεια Ιονίων Νήσων διοργανώνει για τέταρτη συνεχή χρονιά, σε συνεργασία με τις Ε.Π.Σ. Ζακύνθου, Κέρκυρας, Κεφαλλονιάς & Ιθάκης και Πρέβεζας/Λευκάδας το 4o Ποδοσφαιρικό Τουρνουά Ιονίων Νήσων, την Παρασκευή και το Σάββατο 30 & 31 Αυγούστου 2019 στη Ζάκυνθο.
Το πρώτο Ποδοσφαιρικό Τουρνουά Ιονίων Νήσων είχε πραγματοποιηθεί στην Κέρκυρα, το Σεπτέμβριο του 2016 με τη συμμετοχή των Μικτών Ομάδων Νέων από όλα τα Ιόνια Νησιά, με τεράστια επιτυχία και ακολούθησαν η Λευκάδα και η Κεφαλονιά – Ιθάκη.
Φέτος το Τουρνουά πραγματοποιείται στη Ζάκυνθο και σύμφωνα με τον Περιφερειάρχη Ιονίων Νήσων Θεόδωρο Γαλιατσάτο, “καταφέραμε να κάνουμε τη διοργάνωση θεσμό, στέρεο στο χρόνο. Οι νέοι από όλα τα νησιά μας έχουν έρθει κοντά, κάθε χρόνο συναντιούνται, αγωνίζονται μαζί και αντιλαμβάνονται πόσο όμορφο είναι το “ευ αγωνίζεσαθαι”, αλλά και πόσο όμορφα είναι τα νησιά μας. Είναι μια ακόμη εκδήλωση, μαζί με το Φεστιβάλ Παιδικών Χορωδιών, που δημιουργήσαμε ως περιφερειακή αρχή για τους πολίτες των νησιών και κυρίως τη νεολαία.
Βοηθάμε τη νέα γενιά να γνωρίσει τα Ιόνια νησιά και την ιστορία μας, βοηθάμε τους νέους να ασχοληθούν με τον αθλητισμό και τα ιδεώδη, ενισχύουμε την συνοχή των νησιών μας και την κοινή μας παράδοση. Ευχαριστώ τους προέδρους και τα μέλη των Ενώσεων Ποδοσφαιρικών Σωματείων, τους αθλητές και τους προπονητές για την εξαιρετική συνεργασία που είχαμε όλα αυτά τα χρόνια”.
Το πρόγραμμα αναλυτικά:
Παρασκευή 30/8/2019 – Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου
Ημιτελικοί , ώρες 19.00 και 21.00
Σάββατο 31/8/2019 – Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου
19.00 Μικρός τελικός
21.00 Μεγάλος τελικός
Θα ακολουθήσουν απονομές στους αθλητές, απονομή κυπέλλου πρωταθλητή, ανάδειξη καλύτερου ποδοσφαιριστή και τερματοφύλακα τουρνουά και ανταλλαγή αναμνηστικών δώρων.
Η είσοδος και τις δύο μέρες του τουρνουά είναι ελεύθερη για όλους.
Σας περιμένουμε όλους να στηρίξετε τις προσπάθειες των νέων παιδιών των
Επτανήσων στο Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)