Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
A.Σ.Κ: Ήττα στην παράταση από τον Παπάγου
Την ήττα με 81-78 στην παράταση (73-73 κ.α.) από τον Παπάγου γνώρισε στην Αθήνα ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου Νότου της ΓΆ Εθνικής.
Από την ομάδα μας ξεχώρισε ο Πάνος Παναγιωταράκος, ο οποίος με τέσσερις συνεχόμενους πόντους στα τελευταία δευτερόλεπτα της κανονικής διάρκειας του αγώνα, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 73-73 και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση.
Φυσικά, ο προπονητής Λεωνίδας Παπαδάτος δεν έχει κανένα παράπονο από τους παίκτες της ομάδας του, καθώς άπαντες προσπάθησαν για το καλύτερο.
Στο έξτρα πεντάλεπτο, η ομάδα μας προσπάθησε να στείλει το παιχνίδι σε δεύτερη παράταση, ωστόσο τρίποντο του Γιώργου Τσιριγωτάκη 2,5ΆΆ πριν το φινάλε δεν βρήκε στόχο.
Για ένα ακόμα παιχνίδι πάντως, ο Α.Σ.Κ. έχει παράπονα από τη διαιτησία, καθώς οι κ. Καλούτσας και Ζαμάγιας δεν απέφυγαν τα λάθη.
Την επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 12 Απριλίου), ο Α.Σ.Κ. θα υποδεχθεί στο κλειστό «Αντώνης Τρίτσης» τη Δόξα Λευκάδας, στον τελευταίο αγώνα του για τη φετινή σεζόν.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-18, 37-33, 56-54, 73-73 κ.α, 81-78π.
ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ 81-78π. (73-73 κ.α.)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλούτσας – Ζαμάγιας
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-18, 37-33, 56-54, 73-73 κ.α, 81-78π.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Θωμάς 10 (2), Κουτσός 9 (1), Κούσουλας 5 (1), Ξενάκης 3, Σοφρώνας 8 (1), Ανδρεαδάκης 6 (1), Κατσαντώνης 1, Ντάσης 21 (5), Σκούταρης 16 (1), Μακρόπουλος 2.
ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ (Παπαδάτος): Νικολόπουλος 19 (3), Τσιριγωτάκης 14 (3), Γκοτζογιάννης 11 (2), Παναγιωταράκος 19 (2), Βούλγαρης 2, Ρουμελιώτης, Τσόχλας 6, Καραγεώργος 7 (1).
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)