Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
AW.I.S.H.- Hellas: «Μεσογειακό βραβείο για το περιβάλλον».
Η A W.I.S.H. – Hellas κέρδισε τιμητικό βραβείο για το καινοτόμο πρόγραμμα που διεξάγει στο παλιό χωριό Φάρσα, στα πλαίσια του 6ου Μεσογειακού Διαγωνισμού για τη Νεολαία και το Περιβάλλον. Ο διαγωνισμός διοργανώνεται κάθε χρόνο από την ισπανική Μη κυβερνητική Οργάνωση (ΜΚΟ) Mediterrania και από το Μεσογειακό Γραφείο Πληροφόρησης (MIO – ESCDE).Στην τελετή βράβευσης, η οποία θα λάβει χώρα στην πόλη Tarragona της Ισπανίας στις 2 Ιουνίου 2006, θα γίνει παρουσίαση του προγράμματος «Βιώσιμη ανάπτυξη και σχεδιασμός στο χωριό Φάρσα», παρουσία εκπροσώπου της A W.I.S.H. – Hellas.
Το βραβείο αυτό αποτελεί σημαντική διεθνή αναγνώριση των μόλις ενός έτους προσπαθειών των στελεχών της A W.I.S.H. – Hellas, αλλά και όσων συνέβαλαν στην μέχρι τώρα επιτυχημένη πορεία της.
Η περιβαλλοντική προστασία είναι μια διάσταση που παίζει πρωτεύοντα ρόλο στα μαθήματα και τις έρευνες της A W.I.S.H. – Hellas. Επιδίωξή της, σε στενή συνεργασία με την τοπική αυτοδιοίκηση και την τοπική κοινωνία είναι ο σχεδιασμός για την ανοικοδόμηση του χωριού Φάρσα, με κριτήρια τη βιωσιμότητα, τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας, την προστασία του περιβάλλοντος, αλλά πάντοτε σε συνδυασμό με τη διατήρηση ιστορικών στοιχείων της παράδοσης και της πολιτιστικής κληρονομιάς του τόπου.
Για περισσότερες πληροφορίες
A W.I.S.H. – HELLAS
Κολοκοτρώνη 29 10562 Αθήνα
Τηλ: 210 3231897 – Fax: 210 3231871
Κινητό 6948376799 & 6948376800
E-mail: info@awish-hellas.org
Ιστοσελίδα: www.awish-hellas.org
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)