Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
O Α.Παντελειός αντιπρόεδρος νησιωτικών περιοχών της Ευρώπης.
Μεγάλη επιτυχία του Επιμελητηρίου μας. Ο οικονομικός επόπτης μας κ. Ανδρέας Παντελειός εξελέγη στο νέο Δ.Σ. των ΝΗΣΙΩΤΙΚΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΩΝ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ και, μάλιστα, τρίτος σε ψήφους καταλαμβάνοντας την θέση του Β΄ Αντιπροέδρου !! Με εξαίρεση τον τότε- και σημερινό – Πρόεδρο της Κεντρικής Ένωσης Επιμελητηρίων Ελλάδας κ. Κασιμάτη ο οποίος πριν από τέσσερα χρόνια είχε καταλάβει την ίδια θέση, ποτέ και κανένας άλλος Έλληνας δεν πέτυχε κάτι παρόμοιο! Στην Γουαδελούπη από 20-23 Σεπτεμβρίου είχαμε το 6ο Διεθνές Φόρουμ των Ευρωπαϊκών νησιωτικών Επιμελητηρίων. Το Επιμελητήριο Κεφαλληνίας και Ιθάκης εκπροσώπησε ο κ. Παντελειός, ο οποίος ήταν ένας από τους τέσσαρους ομιλητές, με θέμα «Μικρές και πολύ μικρές επιχειρήσεις. Ποιές είναι και τι ζητούν».Ακολούθως, είχαμε Γ.Σ και εκλογή του νέου επταμελούς Δ.Σ. με το γνωστό ευτυχές αποτέλεσμα για τον δικό μας υποψήφιο. Θεωρούμε ότι είναι μεγάλη η τιμή για το Επιμελητήριό μας και ότι από αυτό το σημαντικότατο «μετερίζι» θα ασχοληθούμε διαθέτοντας όλες μας τις δυνάμεις για την εμπέδωση της νησιωτικής ιδιαιτερότητας στον χώρο της Ευρώπης.Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΜΙΧΑΛΑΤΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)