Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
O Kώστας Φραντζέσκος στην Κεφαλονιά!!!
Ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του Παναθηναϊκού, του ΠΑΟΚ, του Ο.Φ.Η. και της Εθνικής Ελλάδας, Κώστας Φραντζέσκος βρέθηκε αυτές τις ημέρες στην Κεφαλονιά, για να δει από κοντά τη λειτουργία των Ακαδημιών του Arsenal School Soccer στην Κεφαλονιά, ενώ παραβρέθηκε το απόγευμα της Παρασκευής στο Επιμελητήριο Κεφαλληνίας-Ιθάκης, όπου έδωσε το «παρών» ο γενικός διευθυντής του A.S.S. στην Ελλάδα, κ. Σάκης Χατζόπουλος, σε μια συνάντηση-συζήτηση με τους γονείς, τους ποδοσφαιριστές και τους προπονητές των Ακαδημιών.
Ο κ. Χατζόπουλος, αφού απάντησε σε ερωτήσεις σχετικά με τις διαδικασίες προεπιλογής των ποδοσφαιριστών και γενικότερα τη λειτουργία των Ακαδημιών ανά την Ελλάδα, τόνισε πως στόχος του Arsenal School Soccer είναι, πέραν της ανάδειξης των νέων ταλέντων, τα παιδιά νΆ αγαπήσουν το άθλημα και να γίνουν σωστοί άνθρωποι και πολίτες, χωρίς ακρότητες, κυρίως στο χώρο του ποδοσφαίρου.
Από την πλευρά του, ο Πρόεδρος του Α.Ο. Εικοσιμίας, κ. Γιάννης Λυκούδης, έκανε έναν απολογισμό της μέχρι τώρα συνεργασίας (και παρουσίας) του A.S.S. με την ομάδα της Εικοσιμίας στην Κεφαλονιά, δίνοντας βάση και αυτός στο να βγουν, μέσα από τα προγράμματα των Ακαδημιών σωστοί άνθρωποι και ποδοσφαιριστές.
Ο προπονητής του Α.Ο. Εικοσιμίας και επικεφαλής προπονητής των Ακαδημιών του Arsenal School Soccer στην Κεφαλονιά, κ. Δημήτρης Ζησιμάτος, αναφέρθηκε ως επί το πλείστον επί τεχνικών θεμάτων, ευχαριστώντας παράλληλα τα παιδιά για την παρουσία τους και τους γονείς για την εμπιστοσύνη που έχουν δείξει όλο αυτό το διάστημα.
Η αντιπροσωπεία του Arsenal School Soccer, υπό τον κ. Χατζόπουλο, τον κ. Φραντζέσκο και τους προπονητές των Ακαδημιών, παρακολούθησαν μια επίδειξη των τμημάτων, που έγινε το Σάββατο το πρωί, στο γήπεδο 5χ5, στο Paruggi Club.
Ρεπορτάζ: Βούτος Σάκης – Δημοσιογράφος ΕΡΤ
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)